CYSA District VI CPL
 
U16 Boys |  Division 3 |
select
select
 
PlaceTeamWLTPTSGFGAGDCoach
1Rkl Eagles410818513Pete Balda
1Rkl Torpedoes410817611David Johnson
2Rkl Blue Wolves32061468Monte Garrett
2Oro Crushers32061367Kirk Coon
2Eka Strike Force310614104Peter Sabin
2Oro Timbers31061266Scott Worden
3PR Blackhawks2304917-8Dan Pickard
3SN Stompers22041214-2Manny Contreras
4WS Aguilas1302911-2Jose(Archie) Muñoz
4Oro Crew14021318-5Bill Wilson
4SN Falcons1402821-13Alyssa Lozano
5Lnc Blazers0300120-19Kathryn Tipp
GF = Goals For, GA = Goals Against, GD = Goal Differential.
DateTime  Location

Week 1

Sat 10/19 9:00 AM
Rkl Eagles
7
Lnc Blazers
0
KathyLund Pk 1
Sat 10/19 10:50 AM
SN Falcons
3
Oro Crew
8
Kokomo Park #1
Sat 10/19 12:30 PM
Rkl Torpedoes
2
Oro Crushers
1
KathyLund Pk 1
Sat 10/19 12:40 PM
PR Blackhawks
1
Rkl Blue Wolves
3
Paradise School
Sat 10/19 1:00 PM
WS Aguilas
5
SN Stompers
0
Hall Park #1
Sat 10/19 2:40 PM
Oro Timbers
Eka Strike Force
Riverbend Prk 2
 Postponed - Date/time TBD

Week 2

Sat 10/26 10:40 AM
Rkl Blue Wolves
6
SN Falcons
1
Azevado Park 1
Sat 10/26 10:40 AM
SN Stompers
5
Oro Timbers
2
Kokomo Park #1
Sat 10/26 10:40 AM
Eka Strike Force
3
PR Blackhawks
2
Olympus Pk 1
Sat 10/26 2:40 PM
Oro Crushers
1
Rkl Eagles
0
Riverbend Prk 2
Sat 10/26 2:40 PM
Oro Crew
1
Rkl Torpedoes
3
Riverbend Prk 3
Sat 10/26 3:00 PM
Lnc Blazers
WS Aguilas
Foskett 2
 Postponed - Date/time TBD

Week 3

Fri 11/1 4:30 PM
Oro Crew
0
Oro Crushers
4
Riverbend Prk 2
 Re-scheduled from Week 5 of 2nd half (11/16)
Sat 11/2 9:00 AM
Eka Strike Force
2
Rkl Blue Wolves
1
Olympus Pk 1
Sat 11/2 10:40 AM
Rkl Eagles
3
SN Stompers
2
KathyLund Pk 1
Sat 11/2 10:40 AM
SN Falcons
0
Rkl Torpedoes
4
Kokomo Park #1
Sat 11/2 12:40 PM
PR Blackhawks
4
Oro Crew
3
Paradise School
Sat 11/2 1:00 PM
WS Aguilas
1
Oro Timbers
2
Hall Park #1
Sat 11/2 2:40 PM
Oro Crushers
6
Lnc Blazers
1
Riverbend Prk 2

Week 4

Sat 11/9 9:00 AM
Rkl Torpedoes
1
Rkl Eagles
4
KathyLund Pk 1
Sat 11/9 10:40 AM
Rkl Blue Wolves
4
Oro Crew
1
KathyLund Pk 1
Sat 11/9 10:40 AM
SN Falcons
3
Oro Crushers
1
Kokomo Park #1
Sat 11/9 1:00 PM
Lnc Blazers
SN Stompers
Foskett 2
 Postponed - Date/time TBD
Sat 11/9 1:00 PM
WS Aguilas
2
Eka Strike Force
5
Hall Park #1
Sat 11/9 2:40 PM
Oro Timbers
7
PR Blackhawks
0
Riverbend Prk 2

Week 5

Sat 11/16 9:00 AM
Rkl Eagles
4
WS Aguilas
1
KathyLund Pk 1
Sat 11/16 10:40 AM
Rkl Torpedoes
7
Lnc Blazers
0
KathyLund Pk 1
Sat 11/16 10:40 AM
SN Stompers
5
Eka Strike Force
4
Kokomo Park #1
Sat 11/16 1:40 PM
PR Blackhawks
2
SN Falcons
1
Paradise School
Sat 11/16 2:40 PM
Oro Timbers
1
Rkl Blue Wolves
0
Riverbend Prk 2
Sat 11/16 2:40 PM
Oro Crew
Oro Crushers
Riverbend Prk 3
 Played Friday, 11/1, 4:30 PM at Riverbend Park - Field 2
LocationLocation NameFieldAddress
Azevado Park 1  Avezedo Park - Field 1   1900 Wildcat Blvd
Rocklin,CA 95765
Foskett 2  Foskett - Field 2   1911 Finney Way
Lincoln,CA 95648
Hall Park #1  Hall Memorial Park - Field 1   Hall Memorial Park
Dixon,CA 95620
KathyLund Pk 1  Kathy Lund Park (Lone Tree) - Field 1   6101 West Oaks Blvd
Rocklin,CA 95765
Kokomo Park #1  Kokomo Park - Field 1   4901 Kokomo Drive
Sacramento,CA 95835
Olympus Pk 1  Olympus Park - Field 1   2625 La Croix Dr
Granite Bay,CA 95661
Paradise School  Paradise Intermediate School   5657 Recreation Drive
Paradise,CA 95969
Riverbend Prk 2  Riverbend Park - Field 2   501 Montgomery St
Oroville,CA 95965
Riverbend Prk 3  Riverbend Park - Field 3   501 Montgomery St
Oroville,CA 95965
Schedule Revision Date: Sat, Nov 2, 2013 9:29 PM
 
View Options

Include...
Title(Print Only)
Header
Messages


Week Banding
Games Played
Pending Games
Comments
Byes

QR Code
Print View
* To view the print friendly schedule you may need to enable pop-ups for this site with your browser.
* For proper printing you may need to enable printing of background images with your browser.
Easy Link
tmsdln.com/19h9
Download Schedule
* Game schedules may change -- please check web site for changes.
* Outlook 2003 users need to save then import the iCalendar file.