Carrollton Athletics
 
Error Message
Your League Administrator has de-activated the Standings & Schedule for the Division you have linked to. Usually Division Standings & Schedules are de-activated because a Division is no longer active. You can contact your League Administrator if you have any questions about the Standings or Schedule for this de-activated Division by clicking the Contact Us link at the bottom of this page.

You can link to the active Division Standings & Schedule pages by clicking the Division and Team links in the blue column on the left side of this page.
 
  • Saturday 8/2
    8:30 AM
    10U Team SMASH (Landberg) vs 10U Ninja Pandas (Steele)
    Crosby Court 1
  • Saturday 8/2
    9:30 AM
    9U Royal Strikers (Boyd/Thompson) vs 9U Flames (Jackson)
    Rosemeade Gym B
  • Saturday 8/2
    9:30 AM
    10U Dazzling Diamonds (Vasquez) vs R1-G1 Winner
    Crosby Court 1
  • Saturday 8/2
    10:30 AM
    9U Cougars (Luevanos) vs R1-G1 Winner
    Rosemeade Gym B
  • Saturday 8/2
    10:30 AM
    10U Tie Dyes (Moore) vs 10U Hurricanes (Lopez)
    Crosby Court 1
  • Saturday 8/2
    11:30 AM
    R2-G1 Winner vs R2-G2 Winner
    Crosby Court 1
  • Saturday 8/2
    12:00 PM
    14U Fireballs (Dominguez) vs 14U Tazz Girls 2 (Herrera)
    Rosemeade Gym B
  • Saturday 8/2
    12:30 PM
    R2-G1 Loser vs R2-G2 Loser
    Crosby Court 1
  • Saturday 8/2
    1:00 PM
    14U MIS Mustangs 2 (Martinez) vs R1-G1 Winner
    Rosemeade Gym B
  • Saturday 8/2
    2:00 PM
    12U Unicorns (Sughrue) vs 12U Lady Raiders (Ledesma)
    Rosemeade Gym B
  • Saturday 8/2
    3:00 PM
    12U MIS Mustangs 1 (Durkee) vs 12U Tazz Girls 1 (Herrera)
    Rosemeade Gym B
  • Saturday 8/2
    4:00 PM
    R1-G1 Loser vs R1-G2 Loser
    Rosemeade Gym B
  • Saturday 8/2
    5:00 PM
    R1-G1 Winner vs R1-G2 Winner
    Rosemeade Gym B
  • Saturday 8/2
    6:00 PM
    11U Serve-Ivors (Meyers) vs 11U Twisted Twelve (Caughron/Johnson)
    Rosemeade Gym B
  • Sunday 8/3
    2:00 PM
    Dallas Ball Playaz vs Longhorns
    Rosemeade Gym B
  • Sunday 8/3
    3:00 PM
    SGOC vs Crusaders
    Rosemeade Gym B
  • Sunday 8/3
    4:00 PM
    TicketCity Bowl Champs vs Puerto Rican Team
    Rosemeade Gym B
  • Sunday 8/3
    5:00 PM
    International Paper vs The Dynasty
    Fld #2 (Blue)
  • Sunday 8/3
    5:00 PM
    Knuckleheads vs Righteous Kings
    Fld #1 (Red)
  • Sunday 8/3
    5:00 PM
    D n D / Supreme Sports vs Cereal Killers
    Fld #4 (Yellow)
  • Sunday 8/3
    5:00 PM
    CASH MONEY YACHT vs 2 Legit
    Rosemeade Gym B
  • Sunday 8/3
    6:00 PM
    Moon Rangers vs The Dynasty
    Fld #2 (Blue)
  • Sunday 8/3
    6:00 PM
    Prospects - D vs Time Machine
    Fld #1 (Red)
  • Sunday 8/3
    6:00 PM
    Fuzzy Balls / Fuzzys Taco Shop vs Cereal Killers
    Fld #4 (Yellow)
  • Sunday 8/3
    6:00 PM
    Crossovers vs All-State Ballaz
    Rosemeade Gym B
  • Sunday 8/3
    6:30 PM
    Bleeding Frogs vs Farmers Branch
    Rosemeade Gym A
  • Sunday 8/3
    7:00 PM
    Moon Rangers vs Savage Bulldogs
    Fld #2 (Blue)
  • Sunday 8/3
    7:00 PM
    Frankie's Mexican Cuisine/Fullwood Softball - D vs Time Machine
    Fld #1 (Red)
  • Sunday 8/3
    7:00 PM
    Fuzzy Balls / Fuzzys Taco Shop vs Triumph
    Fld #4 (Yellow)
  • Sunday 8/3
    7:00 PM
    Buddy Lee's: Men of Action vs Beat All Stars
    Rosemeade Gym B
  • Sunday 8/3
    7:30 PM
    Strokes vs Team Shu
    Rosemeade Gym A
  • Sunday 8/3
    8:00 PM
    The Apocalypse vs Dallas Tigers
    Fld #2 (Blue)
  • Sunday 8/3
    8:00 PM
    Biogenisis vs Ice Cold Pitchers
    Fld #1 (Red)
  • Sunday 8/3
    8:00 PM
    Nurples vs Talkin' Ship
    Fld #4 (Yellow)
  • Sunday 8/3
    8:00 PM
    Ready.Set.Go vs McGladery LLP
    Rosemeade Gym B
  • Sunday 8/3
    8:30 PM
    Yao Know What I Ming? vs Reservation Rowdies
    Rosemeade Gym A
  • Sunday 8/3
    9:00 PM
    Team Meono vs The Toon Squad
    Rosemeade Gym B