• Friday 9/30
    6:15 PM
    Prestige Worldwide vs Recess Rejects
    RMP #4  
  • Friday 9/30
    6:15 PM
    Rodelle extractors vs The Ballbarians
    RMP #2  
  • Friday 9/30
    6:15 PM
    Beast Mode vs The Kickin' Chickens
    RMP #1  
  • Friday 9/30
    7:00 PM
    BTC Kickin' It vs The Alcoballics
    RMP #4  
  • Friday 9/30
    7:00 PM
    Master Batters vs Bomb Squad
    RMP #2  
  • Friday 9/30
    7:00 PM
    New Kicks on the Block vs Free Ballers
    RMP #1  
  • Friday 9/30
    7:45 PM
    The Nothing From Nowhere vs Benwah
    RMP #4  
  • Friday 9/30
    7:45 PM
    Slim Kickins vs It’s not going to Kick itself
    RMP #2  
  • Friday 9/30
    7:45 PM
    Balls Deep vs Free Ballers
    RMP #1  
  • Friday 9/30
    8:30 PM
    99 Problems but a pitch ain't one vs 2 LEGIT 2 KICK
    RMP #4  
  • Friday 9/30
    8:30 PM
    Woodward vs Balls n Dolls
    RMP #1  
  • Saturday 10/1
    9:00 AM
    Spring Canyon Seahawks vs Windsor 2
    City Park #1  
  • Saturday 10/1
    9:00 AM
    City Park Jets vs Windsor 2
    City Park #4  
  • Saturday 10/1
    9:00 AM
    Lincoln vs Lesher
    NACC Court 1  
  • Saturday 10/1
    9:00 AM
    Windsor 2 vs Fossil Creek Falcons
    City Park North  
  • Saturday 10/1
    9:00 AM
    Spring Canyon Colts vs Rolland Moore Eagles
    City Park #3  
  • Saturday 10/1
    9:45 AM
    Rainbolt vs Derbes
    F.A.C. Gym  
  • Saturday 10/1
    9:50 AM
    Edora Park Panthers vs Windsor 1
    City Park #3  
  • Saturday 10/1
    9:50 AM
    Windsor Park Bears vs City Park Broncos
    City Park #1  
  • Saturday 10/1
    9:50 AM
    Fossil Creek Broncos vs Blevins Park Vikings
    City Park #4  
  • Saturday 10/1
    9:50 AM
    Spring Canyon Saints vs Windsor Park Cowboys
    City Park North  
  • Saturday 10/1
    9:55 AM
    Preston vs Kinard
    NACC Court 1  
  • Saturday 10/1
    10:00 AM
    Lobos vs Blue Devils
    Spring Canyon#1  
  • Saturday 10/1
    10:00 AM
    Buffs vs Bears
    Spring Canyon#2  
  • Saturday 10/1
    10:00 AM
    Falcons vs Windsor
    Spring Canyon#3  
  • Saturday 10/1
    10:00 AM
    Vikings vs Jaguars
    Spring Canyon#4  
  • Saturday 10/1
    10:40 AM
    Troutman Titans vs Harmony Park Bear
    City Park #3  
  • Saturday 10/1
    10:40 AM
    Windsor 5 vs Fossil Creek Falcons
    City Park #1  
  • Saturday 10/1
    10:40 AM
    Rolland Moore Falcons vs Windsor 1
    City Park #4  
  • Saturday 10/1
    10:40 AM
    Seufer vs Adams
    F.A.C. Gym  
  • Saturday 10/1
    10:40 AM
    Windsor 4 vs City Park Bengals
    City Park North  
  • Saturday 10/1
    10:50 AM
    Poudre Valley vs Blevins
    NACC Court 1  
  • Saturday 10/1
    11:00 AM
    Aggies vs Panthers
    Spring Canyon#1  
  • Saturday 10/1
    11:00 AM
    Windsor vs Longhorns
    Spring Canyon#2  
  • Saturday 10/1
    11:00 AM
    Yellow Jackets vs Wolverines
    Spring Canyon#3  
  • Saturday 10/1
    11:00 AM
    Bengals vs Saints
    Spring Canyon#4  
  • Saturday 10/1
    11:30 AM
    Fossil Creek Patriots vs Windsor 3
    City Park #1  
  • Saturday 10/1
    11:30 AM
    Windsor 3 vs Warren Park Chargers
    City Park #3  
  • Saturday 10/1
    11:30 AM
    Troutman Park Bears vs Harmony Park Panthers
    City Park #4  
  • Saturday 10/1
    11:30 AM
    English Ranch Eagles vs Harmony Park Ravens
    City Park North  
  • Saturday 10/1
    11:35 AM
    Falcons vs Tullius
    F.A.C. Gym  
  • Saturday 10/1
    11:45 AM
    Poudre Valley vs Webber
    NACC Court 1  
  • Saturday 10/1
    12:00 PM
    Badgers vs Windsor 1
    Spring Canyon#1  
  • Saturday 10/1
    12:00 PM
    Nittany Lions vs Highland
    Spring Canyon#2  
  • Saturday 10/1
    12:00 PM
    Windsor Warriors vs Cardinals
    Spring Canyon#4  
  • Saturday 10/1
    12:00 PM
    Chiefs vs Highland
    Spring Canyon#3  
  • Saturday 10/1
    12:20 PM
    Greenbriar Park Packers vs Warren Park Broncos
    City Park #3  
  • Saturday 10/1
    12:20 PM
    Warren Park Cowboys vs Windsor 6
    City Park #1  
  • Saturday 10/1
    12:20 PM
    Greenbriar Park Texans vs Edora Park Eagles
    City Park #4  
  • Saturday 10/1
    12:20 PM
    Fossil Creek Panthers vs City Park Broncos
    City Park North  
  • Saturday 10/1
    12:30 PM
    Jarosz vs Johnson
    F.A.C. Gym  
  • Saturday 10/1
    12:40 PM
    Boltz vs Wellington
    NACC Court 1  
  • Saturday 10/1
    1:00 PM
    Windsor 2 vs Highland
    Spring Canyon#1  
  • Saturday 10/1
    1:00 PM
    Hawkeyes vs Crimson Tide
    Spring Canyon#2  
  • Saturday 10/1
    1:00 PM
    Seahawks vs Falcons
    Spring Canyon#3  
  • Saturday 10/1
    1:10 PM
    Edora Park Eagles vs Windsor 1
    City Park #1  
  • Saturday 10/1
    1:10 PM
    Harmony Park Colts vs Fossil Creek Cardinals
    City Park #4  
  • Saturday 10/1
    1:10 PM
    Greenbriar Park Packers vs Windsor 1
    City Park North  
  • Saturday 10/1
    1:25 PM
    Dolphins vs Reed
    F.A.C. Gym  
  • Saturday 10/1
    2:20 PM
    Jones vs Jimenez
    F.A.C. Gym  
  • Saturday 10/1
    3:15 PM
    Rainbolt vs Gordon
    F.A.C. Gym  
  • Sunday 10/2
    5:20 PM
    The Underdogs vs Who Cares?
    RMP #1  
  • Sunday 10/2
    5:20 PM
    Saved by the Balls vs Swingers
    RMP #3  
  • Sunday 10/2
    5:20 PM
    Encompass Hot Shots vs Vicious & Delicious
    RMP #4  
  • Sunday 10/2
    5:20 PM
    Hit and Run vs Triple A Cups
    RMP #2  
  • Sunday 10/2
    6:15 PM
    Rockies vs Team D
    RMP #1  
  • Sunday 10/2
    6:15 PM
    Fort Collins Crossfit vs Vicious & Delicious
    RMP #4  
  • Sunday 10/2
    6:15 PM
    Pants on the Mound vs 5280 Softball
    RMP #2  
  • Sunday 10/2
    6:15 PM
    Bomb Squad vs Blueline Electric
    RMP #3  
  • Sunday 10/2
    7:10 PM
    Warning Track Power (WTP) vs Iron Bats
    RMP #1  
  • Sunday 10/2
    7:10 PM
    Where my Pitches At vs Sava Senior Care
    RMP #3  
  • Sunday 10/2
    7:10 PM
    RNCR vs All About That Base
    RMP #4  
  • Sunday 10/2
    7:10 PM
    Slackers vs Jockin the Homers
    RMP #2  
  • Sunday 10/2
    8:05 PM
    Clog the Bases vs Disco Ninjas
    RMP #2  
  • Sunday 10/2
    8:05 PM
    Warning Track Power (WTP) vs Bushwood Softball Club
    RMP #1  
  • Sunday 10/2
    8:05 PM
    Diamond Riot vs Scared Hitless
    RMP #4  
  • Sunday 10/2
    8:05 PM
    Pain in the Grass vs Dolls and Balls
    RMP #3  
  • Sunday 10/2
    9:00 PM
    Title Boxing Club vs Golden Glove
    RMP #4  
  • Monday 10/3
    6:15 PM
    Cutthroats vs Dig It
    NACC Court 2  
  • Monday 10/3
    6:15 PM
    Rentfrow Design vs The Muppets
    RMP #4  
  • Monday 10/3
    6:15 PM
    Pro's and Con's vs The Genesis Project
    RMP #1  
  • Monday 10/3
    6:15 PM
    Cow Yard vs Pappy's Desperados
    RMP #3  
  • Monday 10/3
    6:15 PM
    O.S.T.L. vs Better Lucky than Good
    NACC Court 3  
  • Monday 10/3
    7:05 PM
    I'd Hit That vs Notorious D.I.G.
    NACC Court 2  
  • Monday 10/3
    7:05 PM
    Nope Nope Lemonade vs Can You Dig It?
    NACC Court 1  
  • Monday 10/3
    7:10 PM
    CBRE vs Odd Balls
    RMP #4  
  • Monday 10/3
    7:10 PM
    Pro's and Con's vs Red Wings
    RMP #1  
  • Monday 10/3
    7:10 PM
    A Few Old Men vs Bobcat Bombers
    RMP #3  
  • Monday 10/3
    7:15 PM
    Choice City Ballers vs Woodward
    NACC Court 3  
  • Monday 10/3
    7:55 PM
    Hit for Brains vs Nuthin' But Net
    NACC Court 2  
  • Monday 10/3
    7:55 PM
    Banana Hands Rule! vs Tap that Ace
    NACC Court 1  
  • Monday 10/3
    8:05 PM
    Mountain Men vs Camel Towing 2
    RMP #4  
  • Monday 10/3
    8:05 PM
    Irish Shanty vs Mind the Gaap
    RMP #1  
  • Monday 10/3
    8:05 PM
    Hit-N Run vs Swamp Donkeys
    RMP #3  
  • Monday 10/3
    8:15 PM
    The NBA is Rigged vs Jump Ball
    NACC Court 3  
  • Monday 10/3
    8:45 PM
    Hit for Brains vs Delta Pro
    NACC Court 2  
  • Monday 10/3
    8:45 PM
    Team Green vs Check my Chart, Had it Before
    NACC Court 1  
  • Monday 10/3
    9:00 PM
    Isotopes vs Associates in Family Medicine
    RMP #4  
  • Monday 10/3
    9:35 PM
    MOB vs How I Set Your Mother
    NACC Court 2  
  • Monday 10/3
    9:35 PM
    Bumpin Uglies vs Black Eagles
    NACC Court 1  
  • Tuesday 10/4
    5:15 PM
    R & R vs PBB
    SC East  
  • Tuesday 10/4
    5:15 PM
    Dashing Divas vs Team Carmenaty
    SC West  
  • Tuesday 10/4
    6:15 PM
    Mad Dogz vs Nu Finish
    RMP #2  
  • Tuesday 10/4
    6:15 PM
    Miramont Fever vs Junior Varsity All - Stars
    Fossil East  
  • Tuesday 10/4
    6:15 PM
    The Lazer Vikings vs GC Hittaz
    RMP #3  
  • Tuesday 10/4
    6:15 PM
    Brews on First vs DP Dough
    Martinez East  
  • Tuesday 10/4
    6:15 PM
    Mixed Company vs Housing Homerunners
    Martinez West  
  • Tuesday 10/4
    6:15 PM
    Big League Crew vs Chicks and Sticks
    RMP #1  
  • Tuesday 10/4
    6:15 PM
    Shaved Sticks vs The Bombers
    RMP #4  
  • Tuesday 10/4
    6:15 PM
    E & H Painting vs In-Situ Water Loggers
    Fossil West  
  • Tuesday 10/4
    6:15 PM
    2 Paws vs R & R
    SC East  
  • Tuesday 10/4
    6:15 PM
    Krykyt vs Wanda and Kath
    Senior Center  
  • Tuesday 10/4
    6:15 PM
    Dinky Dinkers vs The Spicy Pickles
    SC West  
  • Tuesday 10/4
    7:00 PM
    Knights vs Bob's Excavator's
    RMP #2  
  • Tuesday 10/4
    7:05 PM
    The Volley Llamas vs D's and V's
    NACC Court 1  
  • Tuesday 10/4
    7:05 PM
    Hammered vs How I Set Your Mother
    NACC Court 2  
  • Tuesday 10/4
    7:10 PM
    Tailgators vs BADAMF
    Fossil East  
  • Tuesday 10/4
    7:10 PM
    Junior Woodchucks vs Ulrich Blue Print
    RMP #3  
  • Tuesday 10/4
    7:10 PM
    Trailhead Brewers vs Tri-City Heating & Air
    Martinez East  
  • Tuesday 10/4
    7:10 PM
    Blind Pig vs Furia 51
    Martinez West  
  • Tuesday 10/4
    7:10 PM
    Affordable Roofing & Restoration vs TC Slump Busters
    RMP #1  
  • Tuesday 10/4
    7:10 PM
    FR/Direct vs Pitchers/ESI
    RMP #4  
  • Tuesday 10/4
    7:10 PM
    Fish Sticks vs Big Beaver Brewing Company
    Fossil West  
  • Tuesday 10/4
    7:15 PM
    Team Butters vs Stayin' Alive
    SC East  
  • Tuesday 10/4
    7:15 PM
    Victorious Secret vs PK Pickles
    SC West  
  • Tuesday 10/4
    7:45 PM
    The Brinkman Ballhawks vs Man Beast Revival
    RMP #2  
  • Tuesday 10/4
    7:55 PM
    EKS&H vs Woof
    NACC Court 1  
  • Tuesday 10/4
    7:55 PM
    Get er Done vs Kiss My Pass
    NACC Court 2  
  • Tuesday 10/4
    8:05 PM
    Forks Lumber vs Psychedelic Pitches
    Fossil East  
  • Tuesday 10/4
    8:05 PM
    Always Picked Last vs AT 14
    RMP #3  
  • Tuesday 10/4
    8:05 PM
    Ballz Deep vs Bad Astronauts
    Martinez East  
  • Tuesday 10/4
    8:05 PM
    Who Cares? vs Head Sqaushers
    Martinez West  
  • Tuesday 10/4
    8:05 PM
    Team KO vs Bad News Bears
    RMP #1  
  • Tuesday 10/4
    8:05 PM
    FR/Direct vs Ninja Black Sox
    RMP #4  
  • Tuesday 10/4
    8:05 PM
    Fish Sticks vs Los Diablos
    Fossil West  
  • Tuesday 10/4
    8:30 PM
    Raintree Athletic Club vs Tigers
    RMP #2  
  • Tuesday 10/4
    8:45 PM
    More Cowbell vs Awkward Ones
    NACC Court 2  
  • Tuesday 10/4
    8:45 PM
    EKS&H vs Cocoa Puffs
    NACC Court 1  
  • Tuesday 10/4
    9:00 PM
    Rocky Mountain Threats vs Parkway Sparky's
    Fossil East  
  • Tuesday 10/4
    9:00 PM
    Primo Utility Locating vs Vestas
    Martinez East  
  • Tuesday 10/4
    9:00 PM
    Hitch Realty vs Team D
    Martinez West  
  • Tuesday 10/4
    9:00 PM
    Mulligans Dirty Beavers vs Sultans of Swat
    RMP #1  
  • Tuesday 10/4
    9:00 PM
    Dirty Dozen vs Ninja Black Sox
    RMP #4  
  • Tuesday 10/4
    9:00 PM
    Markley Motors vs Backdoor Sliders
    Fossil West  
  • Tuesday 10/4
    9:35 PM
    Semi Amateur Pro Status vs Mulligan
    NACC Court 2  
  • Tuesday 10/4
    9:35 PM
    Happy Hour vs Bank of Colorado
    NACC Court 1  
    


 CITY OF FORT COLLINS RECREATION ATHLETICS

 

 

Starting May 15, 2016 All bats will be required to have the USSSA Thumbprint stamp shown above for all Adult Softball Leagues.