Welcome to Fox Valley Park District Athletics Page

This website features Fox Valley Park District league schedules, league standings, facility locations, and athletic news for the district
  • Tuesday 5/30
    9:00 AM
    4th Place vs 5th Place
    VAC Court 1  
  • Tuesday 5/30
    9:00 AM
    3rd Place vs 6th Place
    VAC Court 2  
  • Tuesday 5/30
    10:00 AM
    1st Place vs G0 Winner
    VAC Court 1  
  • Tuesday 5/30
    10:00 AM
    2nd Place vs G0 Winner
    VAC Court 2  
  • Tuesday 5/30
    11:00 AM
    G0 Winner vs G0 Winner
    VAC Court 2  
  • Wednesday 5/31
    6:45 PM
    Swingers vs Cutters
    Eola North  
  • Wednesday 5/31
    6:45 PM
    Lucky Lagers vs Balls Out
    Eola South  
  • Wednesday 5/31
    7:45 PM
    Cutters vs Swingers
    Eola North  
  • Wednesday 5/31
    7:45 PM
    Balls Out vs Lucky Lagers
    Eola South  
  • Wednesday 5/31
    8:30 PM
    Nettek vs Cool Arrows
    Eola North  
  • Wednesday 5/31
    9:30 PM
    Cool Arrows vs Nettek
    Eola North  
  • Thursday 6/1
    6:45 PM
    Wasted Talent vs Alcoballics
    Eola South  
  • Thursday 6/1
    6:45 PM
    Streakers vs Draft Picks
    Eola North  
  • Thursday 6/1
    6:45 PM
    Oak Street Restaurant & Bar vs Magnetrol
    Stuart B  
  • Thursday 6/1
    7:30 PM
    Sluggin N' Chuggin vs Hasselhoff's Hitmen
    Stuart D  
  • Thursday 6/1
    7:45 PM
    Alcoballics vs Wasted Talent
    Eola South  
  • Thursday 6/1
    7:45 PM
    Draft Picks vs Streakers
    Eola North  
  • Thursday 6/1
    7:45 PM
    Magnetrol vs Oak Street Restaurant & Bar
    Stuart B  
  • Thursday 6/1
    8:30 PM
    Sofa Kings vs FBCA
    Eola South  
  • Thursday 6/1
    8:30 PM
    Hasselhoff's Hitmen vs Sluggin N' Chuggin
    Stuart D  
  • Thursday 6/1
    8:30 PM
    Help Wanted vs Van's Lock & Key
    Eola North  
  • Thursday 6/1
    8:30 PM
    Open Range vs Sons of Davis
    Stuart B  
  • Thursday 6/1
    9:30 PM
    FBCA vs Sofa Kings
    Eola South  
  • Thursday 6/1
    9:30 PM
    Van's Lock & Key vs Help Wanted
    Eola North  
  • Thursday 6/1
    9:30 PM
    Sons of Davis vs Open Range
    Stuart B  
  • Friday 6/2
    7:30 PM
    Sons of Pitches vs DTO
    Eola North  
  • Friday 6/2
    7:30 PM
    #LetsGo vs Beyond Measure Training
    Eola South  
  • Friday 6/2
    8:30 PM
    DTO vs Sons of Pitches
    Eola North  
  • Friday 6/2
    8:30 PM
    Beyond Measure Training vs #LetsGo
    Eola South  
  • Saturday 6/3
    8:00 AM
    1st Place vs 4th Place
    VAC Court 4  
  • Saturday 6/3
    8:00 AM
    4th Place vs 5th Place
    VAC Court 3  
  • Saturday 6/3
    8:00 AM
    3rd Place vs 6th Place
    VAC Court 2  
  • Saturday 6/3
    9:00 AM
    2nd Place vs 3rd Place
    VAC Court 4  
  • Saturday 6/3
    9:00 AM
    2nd Place vs G0 Winner
    VAC Court 2  
  • Saturday 6/3
    9:00 AM
    1st Place vs G0 Winner
    VAC Court 3  
  • Saturday 6/3
    9:00 AM
    Thunder vs Bulls
    Eola N Court  
  • Saturday 6/3
    9:00 AM
    Bullsharks vs Warriors
    Eola S Court  
  • Saturday 6/3
    10:00 AM
    G0 Winner vs G0 Winner
    VAC Court 4  
  • Saturday 6/3
    10:00 AM
    G0 Winner vs G0 Winner
    VAC Court 3  
  • Saturday 6/3
    10:00 AM
    The West vs Warriors
    Eola N Court  
  • Saturday 6/3
    10:00 AM
    Hawks vs Spartans
    Eola S Court  
  • Saturday 6/3
    11:00 AM
    Raptors vs Eagles
    Eola S Court  
  • Saturday 6/3
    11:00 AM
    Thunder vs Warriors
    Eola N Court  
  • Saturday 6/3
    12:00 PM
    Stallions vs Lakers
    Eola N Court  
  • Saturday 6/3
    12:00 PM
    Spurs vs Wolfpack
    Eola S Court  
  • Saturday 6/3
    1:00 PM
    Spartans vs Bulls
    Eola N Court  
  • Saturday 6/3
    1:00 PM
    Zyphers vs Hurricanes
    Eola S Court  
  • Saturday 6/3
    2:45 PM
    Dream Team vs Wildcats
    Eola Full Court  
  • Saturday 6/3
    3:45 PM
    Banana Splits vs Huskies
    Eola Full Court  
  • Saturday 6/3
    4:45 PM
    The Cavs vs Triple H
    Eola Full Court