Closing Ceremonies
Date: Saturday, May 30, 2015 from 8:00 AM - 12:30 PM
Location: RHS 1

Closing Ceremonies Schedule:

Closing day
Events for Saturday May 30th 
8:00am – 10:30am Equipment Return, all Divisions 6u- 14u 
- Turn in all scoresheet, scorebooks, manager/coach binders, lanyards
- We will also hand out all player cards
8:00am - 10:30am – Sponsor Plaque Distribution, 
8:00am - 10:30am - Yearbook Handout to Managers only, once all equipment is turned in.


Kick off Closing Ceremonies by ~10:45ish, 
(Division Line up for Closing Ceremonies to begin about 10:30am, will parade in a big pack by Divisions)
- Parade of teams by Division: 
- Welcome:
- National Anthem:
- Umpire Recognition
- Season in Review:
Award presentations
- John A Gabriel Scholarship Recipients
- Umpire Program Recognition
- K. Reed Award
- Sportsmanship Award Recipients
- 2015 Regular Season Standings Recognition Award
 - 10u - 1st and 2nd place
 - 12u - 1st and 2nd place 
 - 14u - 1st and 2nd place
- 2015 Mid Season Tournament Recognition
 - 10u - 1st and 2nd place
 - 12u - 1st and 2nd place 
 - 14u - 1st and 2nd place
- 2015 End Of Season Tournament Award Presentation:
 - 10u - 1st and 2nd place
 - 12u - 1st and 2nd place 
 - 14u - 1st and 2nd place 
2015 MVP Recipients:
 - 14u Division
 - 12u Division
 - 10u Division
Dismissal

Land O Frost
Land O' Frost has been a proud sponsor of Roseville Girls Softball because of the support we provide to them, continue to support Land O' Frost by signing up for special savings opportunities! when signing up make sure you select Sacramento as the area, and select Roseville Girls Softball as the league
                            
  


FACEBOOK FEED

‚Äč

Roseville Girls Softball  -   PO BOX 325  -  Roseville CA 95678
Click here to join our email list
916 382-2747 General voice mail
GeneralInfo@RosevilleGirlsSoftball.org
 
  • Tuesday 5/26
    6:00 PM
    8th Place vs 9th Place
    Mahan "Bob" 1
  • Tuesday 5/26
    6:00 PM
    5th Place vs 12th Place
    Mahan "Bob" 2
  • Tuesday 5/26
    6:00 PM
    7th Place vs 10th Place
    VB F1
  • Tuesday 5/26
    6:00 PM
    6th Place vs 11th Place
    VB F2
  • Tuesday 5/26
    6:00 PM
    Team #7 - Hornets vs Team #6 - Flame Throwers
    Cresthaven Park
  • Tuesday 5/26
    7:30 PM
    Team #1 - ELITE vs Team #5 - Gold Strikers
    Mahan "Bob" 1
  • Tuesday 5/26
    7:30 PM
    Team #2 - S.W.A.T. vs Team #4 - Illusion
    Mahan "Bob" 2
  • Wednesday 5/27
    6:00 PM
    2nd Place vs R1-G3 Winner
    Cresthaven Park
  • Wednesday 5/27
    6:00 PM
    3rd Place vs R1-G4 Winner
    RHS F1
  • Wednesday 5/27
    6:00 PM
    1st Place vs R1-G1 Winner
    VB F1
  • Wednesday 5/27
    6:00 PM
    4th Place vs R1-G2 Winner
    VB F2
  • Wednesday 5/27
    6:00 PM
    Team #3 - Rebels vs R1-G1 Winner
    Mahany #1
  • Wednesday 5/27
    7:30 PM
    R1-G2 Winner vs R1-G3 Winner
    Mahany #1
  • Thursday 5/28
    6:00 PM
    R2-G1 Winner vs R2-G2 Winner
    VB F1
  • Thursday 5/28
    6:00 PM
    R2-G3 Winner vs R2-G4 Winner
    VB F2
  • Thursday 5/28
    6:00 PM
    Team #5 - Adrenaline vs Team #4 - Royal Reds
    Mahan "Bob" 1
  • Thursday 5/28
    7:30 PM
    Team #3 - Rebels vs R1-G1 Winner
    Mahan "Bob" 1
  • Thursday 5/28
    7:30 PM
    Team #1 - Lady Vikings vs Team #2 - Allegiance
    Mahan "Bob" 2
  • Saturday 5/30
    8:00 AM
    R3-G1 Winner vs R3-G2 Winner
    RHS F1
  • Saturday 5/30
    8:00 AM
    R2-G1 Winner vs R2-G2 Winner
    RHS F2
  • Saturday 5/30
    8:00 AM
    R2-G1 Winner vs R2-G2 Winner
    RHS F3