2017 AMANDA ALLSTARS
10U Gold

select

Standings

 PlaceTeamWLTRFRAPCTStreakCoach

Pool: A

 1Camarillo200961.000Won 2 
 2PYL110840.500Won 1 
 3WVGS0206130.000Lost 2 

Pool: B

 1WAGS200911.000Won 2 
 2RTGSA1101110.500Lost 1 
 3Santa Monica0201190.000Lost 2 

Pool: C

 1LAGSL2001641.000Won 2 
 2Moorpark110950.500Lost 1 
 3SEASIDE1108120.500Lost 1 
 4ESO0201130.000Lost 2 

Pool: D

 1SVGS200911.000Won 2 
 2Charter Oaks110820.500Lost 1 
 3Goleta1106110.500Won 1 
 4TOGSA0204130.000Lost 2 
RF = Runs For, RA = Runs Against, PCT = Winning Percentage.

Schedule

DateTimeHomeAwayLocation

Week 1

Fri 6/16 7:40 PM
TOGSA (D)
1
SVGS (D)
8
BS1
Sat 6/17 9:40 AM
ESO (C)
1
SEASIDE (C)
7
BS3
Sat 6/17 11:20 AM
SEASIDE (C)
1
LAGSL (C)
11
BS3
Sat 6/17 1:00 PM
Santa Monica (B)
0
RTGSA (B)
11
BS2
Sat 6/17 1:00 PM
Moorpark (C)
6
ESO (C)
0
BS3
Sat 6/17 2:40 PM
Camarillo (A)
6
WVGS (A)
5
BS1
Sat 6/17 2:40 PM
RTGSA (B)
0
WAGS (B)
1
BS2
Sat 6/17 2:40 PM
LAGSL (C)
5
Moorpark (C)
3
BS3
Sat 6/17 4:20 PM
PYL (A)
1
Camarillo (A)
3
BS1
Sat 6/17 4:20 PM
WAGS (B)
8
Santa Monica (B)
1
BS2
Sat 6/17 4:20 PM
Charter Oaks (D)
8
Goleta (D)
1
BS3
Sat 6/17 6:00 PM
WVGS (A)
1
PYL (A)
7
BS1
Sat 6/17 6:00 PM
Goleta (D)
5
TOGSA (D)
3
BS2
Sat 6/17 6:00 PM
SVGS (D)
1
Charter Oaks (D)
0
BS3

Playoff Schedule

DateTimeGameHomeAwayLocation

Playoff Round 1

Sun 6/18 8:00 AM G3
PYL (A)
9
Santa Monica (B)
1
BS1
Sun 6/18 8:00 AM G1
Moorpark (C)
4
Goleta (D)
0
BS2
Sun 6/18 8:00 AM G2
SVGS (D)
11
ESO (C)
0
BS3
Sun 6/18 11:30 AM G6
RTGSA (B)
6
WVGS (A)
0
BS2
Sun 6/18 11:30 AM G5
LAGSL (C)
8
TOGSA (D)
0
BS3
Sun 6/18 1:15 PM G4
Charter Oaks (D)
1
SEASIDE (C)
6
BS2

Playoff Round 2

Sun 6/18 9:45 AM G7
Camarillo (A)
3
Moorpark (C)
0
BS2
Sun 6/18 9:45 AM G9
SVGS (D)
11
PYL (A)
1
BS3
Sun 6/18 1:15 PM G10
LAGSL (C)
2
RTGSA (B)
0
BS3
Sun 6/18 3:00 PM G8
WAGS (B)
12
SEASIDE (C)
0
BS2

Playoff Round 3

Sun 6/18 4:45 PM G11
Camarillo (A)
0
SVGS (D)
4
BS2
Sun 6/18 4:45 PM G12
WAGS (B)
3
LAGSL (C)
6
BS3

Playoff Round 4 - Championship Round

Sun 6/18 6:30 PM G13
SVGS (D)
0
LAGSL (C)
5
BS3

Playoff Brackets

 Camarillo (A)
G7
 Sun 6/18/2017
 9:45 AM
 BS2
 Moorpark (C)
 Moorpark (C)
G1
 Sun 6/18/2017
 8:00 AM
 BS2
 Goleta (D)
 Camarillo (A)
G11
 Sun 6/18/2017
 4:45 PM
 BS2
 SVGS (D)
 SVGS (D)
G2
 Sun 6/18/2017
 8:00 AM
 BS3
 ESO (C)
 SVGS (D)
G13
 Sun 6/18/2017
 6:30 PM
 BS3
 LAGSL (C)
 SVGS (D)
G9
 Sun 6/18/2017
 9:45 AM
 BS3
 PYL (A)
 PYL (A)
G3
 Sun 6/18/2017
 8:00 AM
 BS1
 Santa Monica (B)
 LAGSL
 WAGS (B)
G8
 Sun 6/18/2017
 3:00 PM
 BS2
 SEASIDE (C)
 Charter Oaks (D)
G4
 Sun 6/18/2017
 1:15 PM
 BS2
 SEASIDE (C)
 WAGS (B)
G12
 Sun 6/18/2017
 4:45 PM
 BS3
 LAGSL (C)
 LAGSL (C)
G5
 Sun 6/18/2017
 11:30 AM
 BS3
 TOGSA (D)
 LAGSL (C)
G10
 Sun 6/18/2017
 1:15 PM
 BS3
 RTGSA (B)
 RTGSA (B)
G6
 Sun 6/18/2017
 11:30 AM
 BS2
 WVGS (A)
Standings
 PlaceTeamWLTRFRAPCTStreakCoach
Pool: A
         
 1Camarillo200961.000Won 2 
 2PYL110840.500Won 1 
 3WVGS0206130.000Lost 2 
Pool: B
         
 1WAGS200911.000Won 2 
 2RTGSA1101110.500Lost 1 
 3Santa Monica0201190.000Lost 2 
Pool: C
         
 1LAGSL2001641.000Won 2 
 2Moorpark110950.500Lost 1 
 3SEASIDE1108120.500Lost 1 
 4ESO0201130.000Lost 2 
Pool: D
         
 1SVGS200911.000Won 2 
 2Charter Oaks110820.500Lost 1 
 3Goleta1106110.500Won 1 
 4TOGSA0204130.000Lost 2 
RF = Runs For, RA = Runs Against, PCT = Winning Percentage.
Schedule
DateTimeGame

Week 1

Fri 6/16 7:40 PM TOGSA (D)  1
SVGS (D)  8
BS1
Sat 6/17 9:40 AM ESO (C)  1
SEASIDE (C)  7
BS3
Sat 6/17 11:20 AM SEASIDE (C)  1
LAGSL (C)  11
BS3
Sat 6/17 1:00 PM Santa Monica (B)  0
RTGSA (B)  11
BS2
Sat 6/17 1:00 PM Moorpark (C)  6
ESO (C)  0
BS3
Sat 6/17 2:40 PM Camarillo (A)  6
WVGS (A)  5
BS1
Sat 6/17 2:40 PM RTGSA (B)  0
WAGS (B)  1
BS2
Sat 6/17 2:40 PM LAGSL (C)  5
Moorpark (C)  3
BS3
Sat 6/17 4:20 PM PYL (A)  1
Camarillo (A)  3
BS1
Sat 6/17 4:20 PM WAGS (B)  8
Santa Monica (B)  1
BS2
Sat 6/17 4:20 PM Charter Oaks (D)  8
Goleta (D)  1
BS3
Sat 6/17 6:00 PM WVGS (A)  1
PYL (A)  7
BS1
Sat 6/17 6:00 PM Goleta (D)  5
TOGSA (D)  3
BS2
Sat 6/17 6:00 PM SVGS (D)  1
Charter Oaks (D)  0
BS3
Playoff Schedule
See Brackets
DateTimeGame

Playoff Round 1

Sun 6/18 8:00 AM R1-G3
PYL (A)  9
Santa Monica (B)  1
BS1
Sun 6/18 8:00 AM R1-G1
Moorpark (C)  4
Goleta (D)  0
BS2
Sun 6/18 8:00 AM R1-G2
SVGS (D)  11
ESO (C)  0
BS3
Sun 6/18 11:30 AM R1-G6
RTGSA (B)  6
WVGS (A)  0
BS2
Sun 6/18 11:30 AM R1-G5
LAGSL (C)  8
TOGSA (D)  0
BS3
Sun 6/18 1:15 PM R1-G4
Charter Oaks (D)  1
SEASIDE (C)  6
BS2

Playoff Round 2

Sun 6/18 9:45 AM R2-G1
Camarillo (A)  3
Moorpark (C)  0
BS2
Sun 6/18 9:45 AM R2-G3
SVGS (D)  11
PYL (A)  1
BS3
Sun 6/18 1:15 PM R2-G4
LAGSL (C)  2
RTGSA (B)  0
BS3
Sun 6/18 3:00 PM R2-G2
WAGS (B)  12
SEASIDE (C)  0
BS2

Playoff Round 3

Sun 6/18 4:45 PM R3-G1
Camarillo (A)  0
SVGS (D)  4
BS2
Sun 6/18 4:45 PM R3-G2
WAGS (B)  3
LAGSL (C)  6
BS3

Playoff Round 4 - Championship Round

Sun 6/18 6:30 PM R4-G1
SVGS (D)  0
LAGSL (C)  5
BS3
Schedule Revision Date: Thu, Jun 1, 2017 7:29 PM
Playoff Schedule Revision Date: Mon, Jun 12, 2017 3:09 PM

tmsdln.com/k5gs
Get Connected

Get the latest news